Idea
miejsca

Adres Roosevelta 22 to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania. Łączy zjawiskowy biurowiec Bałtyk, Przystań Sztuki i budynek Concordia Design.

W Bałtyku znajdują się głównie firmy z dziedziny finansów i nowych technologii, ale także dwupoziomowa siłownia z widokiem na miasto oraz kawiarnie i restauracje, w tym bar na 15 piętrze z niezwykłym widokiem na panoramę Poznania. Concordia Design to z kolei siedziba firm z branży kreatywnej i consultingowej. Oba budynki łączy współne podwórko - Przystań Sztuki.


Chcemy, by ta przestrzeń tętniła życiem, łączyła biznes i design także dzięki sztuce i rozrywce, by integrowała społeczność lokalną, poznaniaków i turystów. Tworzymy demokratyczną, dostępną, ale również unikatową przestrzeń miejską i przyciągać wszystkich tych, którzy są otwarci na nowe idee.

Archi
tektura

Bałtyk to przykład świadomego projektowania i harmonijnego połączenia „starej” i „nowej” architektury.

 Z jednej strony zabytkowy, XIX-wieczny budynek Concordia Design, a z drugiej innowacyjny, odważny i rozpoznawalny biurowiec Bałtyk. Jego projekt wykonany został przez jedną z najlepszych pracowni projektowych na świecie – MVRDV z Holandii, specjalizującej się w tzw. multifunctional buildings.

News

26-10-2918

Zapraszamy na wystawę geometryczną

Piony - poziomy. Poziomy - piony. I wszystko co pomiędzy nimi.
Zapraszamy na Przystań Sztuki na wystawę zdjęć, których autorem jest Danil Daneliuk.
Zaprezentujemy kilkanaście prac, których motywem przewodnim jest geometria w architekturze i środowisku miejskim.
Wystawę będzie można oglądać do 29 listopada.

Danil Daneliuk o sobie:
Szukam poetyckości w relacjach pomiędzy ludźmi a urbanistyką, w której widzę dużo graficznego piękna. Środowisko miejskie jest czymś stworzonym przez człowieka, a człowiek z kolei jest stworzony przez naturę. Lubię te dwa elementy i to, jak razem budują trzecie znaczenie. Lubię również japońska niedoskonałość oraz Neil de Grasse Tyson, ale o tym innym razem.

Zobacz
archiwum

Przystań Sztuki

Przystań Sztuki - miejsce spotkań, kreatywnej wymiany i integracji różnych środowisk, ale przede wszystkim przestrzeń służąca prezentacji sztuki współczesnej.

Znajduje się pomiędzy budynkiem Bałtyku a Concordia Design, posiada scenariusz licznych otwartych wydarzeń, wystaw i pokazów. Przystań Sztuki zainaugurowała działalność wyjątkową wystawą rzeźb Sylwestra Ambroziaka pt. "Mama I'm coming home". Jest doskonałym miejscem do prezentowania kina plenerowego i wystaw fografii. Dotychczas odbyły się tu dziesiątki otwartych imprez dla poznaniaków: koncerty młodych poznańskich muzyków, pokazy kina w ramach cyklu ART. Of Life, potańcówki swingowe oraz imprezy klubowe z najlepszymi poznańskimi dj'ami.

 

W holu Bałtyku, który również pełni rolę wystawienniczą, odbyły się wystawy studentów School od Form m.in. wystawa „Superbohater”. Ekspozyjom towarzyszyły wykłady o najnowszych trendach w designie.

Na Przystani Sztuki znajdziecie również liczne knajpki, bary, kafejki. 

 

Kontakt

Potrzebujesz informacji?
Skontaktuj się z nami!

Marta Łempicka

Concierge & PR

marta.lempicka@gmail.com

tel.: +48 790 751 251

 

Jak dojechać?

Najłatwiej do nas dotrzeć komunikacją miejską, Bałtyk mieści się przy głównym centrum przesiadkowym w mieście, czyli przy rondzie Kaponiera.

Zatrzymują się tu tramwaje linii: 2,5,8,10,13,15,18.

Dysponujemy także parkingiem podziemnym, wjazd od ulicy Zwierzynieckiej.

Pierwsze 10 minut postoju jest darmowe, godzina parkowania kosztuje 5 zł.