Idea
Miejsca

Roosevelta 22 to zupełnie nowy koncept w samym sercu Poznania.

Koncept, w którym już znajduje się centrum kreatywności i biznesu Concordia Design, a wkrótce pojawi się również innowacyjny biurowiec Bałtyk oraz łączące je Podwórko. Połączenie biznesu z sektorem kreatywnym, „starej” i „nowej” architektury oraz różnych funkcji obu budynków sprzyja budowaniu świeżego miejsca spotkań i twórczej wymiany.

Chcemy, by ta przestrzeń tętniła życiem, łączyła biznes, design i kreatywną rozrywkę, by integrowała społeczność lokalną, Poznaniaków i turystów.

Chcemy po prostu stworzyć demokratyczną, dostępną, ale również unikatową przestrzeń miejską i przyciągać wszystkich tych, którzy są otwarci na nowe idee.

Archi
tektura

Bałtyk to przykład świadomego projektowania i harmonijnego połączenia „starej” i „nowej” architektury.

  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)
  • Opis (opcjonalny)

Z jednej strony zabytkowy, XIX-wieczny budynek Concordia Design, a z drugiej innowacyjny, odważny i rozpoznawalny biurowiec Bałtyk. Jego projekt wykonany został przez jedną z najlepszych pracowni projektowych na świecie – MVRDV z Holandii, specjalizującej się w tzw. multifunctional buildings. W tym przypadku, dzięki połączeniu z Concordią i Podwórkiem, oraz precyzyjnej selekcji punktów usługowych, kawiarni, knajpek, restauracji, słowo „multi” nabiera jeszcze mocniejszego znaczenia.

News

2016-09-21

Tydzień z MVRDV

Odważne i nowatorskie projekty światowej sławy architektów, którzy zaprojektowali Bałtyk, będzie można obejrzeć od 21 do 26 września w Concordii Design podczas wystawy „Idea architektury odpowiedzialnej społecznie wg MVDRV”, na której oprócz makiety 3D Bałtyku zaprezentowane zostaną inne śmiałe realizacje takie jak Market Hall, Glass Farm, Pyjama Garden, Silodam, Book Mountain, Mirador, Balancing Barn czy Expo 2000.

Organizatorzy zapraszają również na oprowadzanie po budowie wieżowca, który w czerwcu osiągnął finalną wysokość 16 kondygnacji. Wszystkie wydarzenia są częścią 3. edycji prestiżowego Tygodnia Architektury, czyli festiwalu organizowanego przez poznańskie Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP).

Zobacz
archiwum

Podwórko

Podwórko to serce nowego konceptu - miejsce spotkań, kreatywnej wymiany i integracji różnych środowisk.

To demokratyczna, otwarta przestrzeń, która nawiązuje do najlepszych architektonicznych tradycji i która została zaprojektowana w taki sposób, by każdy znalazł tu miejsce dla siebie. Podwórko to również miejsce styku Bałtyku i Concordia Design, które dzięki efektowi synergaii przez cały rok proponować będzie ciekawy scenariusz wydarzeń, wystaw i pokazów. To również knajpki, bary, kafejki i małe punkty usługowe, jak np. piekarnia czy kwiaciarnia. Wyselekcjonowani najemcy oraz liczne zielone wysepki z ławkami sprawią, że będzie to jedyne w swoim rodzaju, przyjazne każdemu, miejsce.

Media

Zapraszamy do kontaktu!

Karolina Koziolek

Project manager

karolina.koziolek@vox.pl

Tel. 607 151 543

 

 W sprawie wydarzeń w Bałtyku:

 

Marta Łempicka

Concierge

lempicka.marta@gmail.com

tel. 790 751 251

POBIERZ
PRESS
PACK