Idea
miejsca

Adres Roosevelta 22 to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania. Łączy zjawiskowy biurowiec Bałtyk, Przystań Sztuki i budynek Concordia Design.

W Bałtyku znajdują się głównie firmy z dziedziny finansów i nowych technologii, ale także dwupoziomowa siłownia z widokiem na miasto oraz kawiarnie i restauracje, w tym bar na 15. piętrze z niezwykłym widokiem na panoramę Poznania. Concordia Design to z kolei siedziba firm z branży kreatywnej i consultingowej. Oba budynki łączy współne podwórko - Przystań Sztuki.


Chcemy, by ta przestrzeń tętniła życiem, łączyła biznes i design także dzięki sztuce i rozrywce, by integrowała społeczność lokalną, poznaniaków i turystów. Tworzymy demokratyczną, dostępną, ale również unikatową przestrzeń miejską i przyciągać wszystkich tych, którzy są otwarci na nowe idee.

Archi
tektura

Bałtyk to przykład świadomego projektowania i harmonijnego połączenia starej i nowej architektury.

 Z jednej strony zabytkowy, XIX-wieczny budynek Concordia Design, a z drugiej innowacyjny, odważny i rozpoznawalny biurowiec Bałtyk. Jego projekt wykonany został przez jedną z najlepszych pracowni projektowych na świecie – MVRDV z Holandii, specjalizującej się w tzw. multifunctional buildings. Więcej o nagrodach dla budynku w sekcji "News".

News

18-10-2019

Jajo w centrum. Wystawa ceramiki młodych projektantów

Na wystawie w holu Bałtyku pokazujemy zestawy naczyń ceramicznych, a każdy koncentruje się na innym sposobie serwowania jaja. Projektanci celowo odeszli od znanych rozwiązań. Powstałe przedmioty są efektem analizy z perspektywy znaczenia kulturowego oraz obserwacji formy, faktur i kształtów. Szef kuchni Concordia Taste — Tomasz Olewski przygotował wraz ze studentami potrawy jajocentryczne w jedenastu odsłonach, a zadaniem studentów było perfekcyjne wykonanie przypisanego dania, według receptury kucharza. Wynikiem obserwacji i kreatywności studentów są projekty form gipsowych, z których zostały odlane porcelanowe naczynia.

Autorami prezentowanych prac są studenci specjalności Domestic Design w School of Form Uniwersytetu SWPS.

Kuratorem wystawy jest Arkadiusz Szwed.

 

 

 

 

 

Zobacz
archiwum

Przystań Sztuki

Przystań Sztuki - miejsce spotkań, kreatywnej wymiany i integracji różnych środowisk, ale przede wszystkim przestrzeń służąca prezentacji sztuki współczesnej.

Znajduje się pomiędzy budynkiem Bałtyku a Concordia Design, posiada scenariusz licznych otwartych wydarzeń, wystaw i pokazów. Przystań Sztuki zainaugurowała działalność wyjątkową wystawą rzeźb Sylwestra Ambroziaka pt. "Mama I'm coming home". Jest doskonałym miejscem do prezentowania kina plenerowego i wystaw fografii. Dotychczas odbyły się tu dziesiątki otwartych imprez dla poznaniaków: koncerty młodych poznańskich muzyków, pokazy kina w ramach cyklu ART. Of Life, potańcówki swingowe oraz imprezy klubowe z najlepszymi poznańskimi dj'ami.

 

W holu Bałtyku, który również pełni rolę wystawienniczą, odbyły się wystawy studentów School od Form m.in. wystawa „Superbohater”. Ekspozyjom towarzyszyły wykłady o najnowszych trendach w designie.

Na Przystani Sztuki znajdziecie również liczne knajpki, bary, kafejki. 

 

Najemcy

15. piętro

Dostęp wtorki-soboty od godz. 17.
Tel. 574 745 914

14. piętro

Dostęp z kartą.

13. piętro

Dostęp z kartą.

13. piętro

Dostęp z kartą.

13. piętro

Dostęp z kartą VOX do pobrania w recepcji.

12. piętro

Dostęp z kartą.

12. piętro

Dostęp z kartą City Gold do pobrania w recepcji.

11. piętro

Brak dostępu.

10. piętro

Dostęp z kartą.

10 oraz 9. piętro

10. piętro - brak dostępu.
9. piętro - dostęp z kartą.

8. i 7. Piętro

8. piętro - ogólnodostępne.
7. piętro - dostęp z kartą.

7. Piętro

Dostęp z kartą

7. Piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro i 5. piętro

6. piętro - ogólnodostępne.
5. piętro - brak dostępu.

4. piętro

Dostęp z kartą.

2. i 3. Piętro

Dostęp bez karty.
Tel. 61 646 75 63

1. piętro

Dostęp bez karty windą lub schodami z Przystani Sztuki.

1. piętro i parter

Wejście od ulicy Roosevelta oraz holu.

Parter

Ogólnodostępny oddział mBanku dla klientów indywidualnych.

Parter

Wejście od Przystani Sztuki oraz z holu.
Tel. 601 706 518

Parter

Dostęp od ronda Kaponiera oraz z holu budynku.
Tel. 71 386 20 99

Kontakt

Potrzebujesz informacji?
Zapraszamy do kontaktu w godzinach 10-18.

Marta Łempicka

Concierge & PR

lempicka.marta@gmail.com

tel.: +48 790 751 251

Ul. Roosevelta 22, 60-829 Poznań

 

 

Jak dojechać?

Najłatwiej dotrzeć do nas komunikacją miejską, Bałtyk mieści się przy głównym centrum przesiadkowym w mieście, czyli przy rondzie Kaponiera.

Zatrzymują się tu tramwaje linii: 2,5,8,10,13,15,18.

Dysponujemy także parkingiem naziemnym i podziemnym, wjazd od ulicy Zwierzynieckiej. Kiss&Ride: pierwsze 10 minut postoju jest darmowe. Godzina parkowania kosztuje 5 zł.