Idea
miejsca

Adres Roosevelta 22 to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania. Łączy zjawiskowy biurowiec Bałtyk, Przystań Sztuki i budynek Concordia Design.

W Bałtyku znajdują się głównie firmy z dziedziny finansów i nowych technologii, ale także dwupoziomowa siłownia z widokiem na miasto oraz kawiarnie i restauracje, w tym bar na 15. piętrze z niezwykłym widokiem na panoramę Poznania. Concordia Design to z kolei siedziba firm z branży kreatywnej i consultingowej. Oba budynki łączy współne podwórko - Przystań Sztuki.


Chcemy, by ta przestrzeń tętniła życiem, łączyła biznes i design także dzięki sztuce i rozrywce, by integrowała społeczność lokalną, poznaniaków i turystów. Tworzymy demokratyczną, dostępną, ale również unikatową przestrzeń miejską i przyciągać wszystkich tych, którzy są otwarci na nowe idee. fake Cartier

replica watches

Archi
tektura

Bałtyk to przykład świadomego projektowania i harmonijnego połączenia starej i nowej architektury.

 Z jednej strony zabytkowy, XIX-wieczny budynek Concordia Design, a z drugiej innowacyjny, odważny i rozpoznawalny biurowiec Bałtyk. Jego projekt wykonany został przez jedną z najlepszych pracowni projektowych na świecie – MVRDV z Holandii, specjalizującej się w tzw. multifunctional buildings. Więcej o nagrodach dla budynku w sekcji "News".

Replica Omega

News

21-11-2019

Włoski artysta przeciwko przemocy

"Życie to nie bajka" - to tytuł wystawy AleXandro Palombo, artysty i designera z Włoch, który gościł w Bałtyku. Wystawa nawiązuje do problemu przemocy domowej, wykluczenia oraz równości płci.

 

Część prezentowanych pochodzi z głośnej serii artysty „Życie może być bajką, jeśli przerwiesz milczenie”. Prace te przedstawiają gwiazdy pop oraz postacie ze znanych bajek jako ofiary przemocy. Ich celem jest przekonać wszystkie nękane kobiety, by przerwały milczenie. Mają pokazać, że każda kobieta może być ofiarą nawet jeśli ma życie jak w bajce.

 

  • Największym sprzymierzeńcem przemocy jest milczenie, które co roku zabija albo przyczynia się do trwałego kalectwa częściej niż replica watches choroby czy wypadki. Przemoc domowa jest jak rak, który nie zna granic ani statusu społecznego. Może dotknąć każdego - nieważne, czy jesteś szarą myszką czy gwiazdą pop. Trzeba użyć antidotum w postaci kultury, by podnieść świadomość o szacunku i równości, aby ją pokonać – mówi aleXandro Palombo.

Wystawa powstała we współpracy z MAK Gallery. replique montre

Zobacz
archiwum

Przystań Sztuki

Przystań Sztuki - miejsce spotkań, kreatywnej wymiany i integracji różnych środowisk, ale przede wszystkim przestrzeń służąca prezentacji sztuki współczesnej.

Znajduje się pomiędzy budynkiem Bałtyku a Concordia Design, posiada scenariusz licznych otwartych wydarzeń, wystaw i pokazów. Przystań Sztuki zainaugurowała działalność wyjątkową wystawą rzeźb Sylwestra Ambroziaka pt. "Mama I'm coming home". Jest doskonałym miejscem do prezentowania kina plenerowego i wystaw fografii. Dotychczas odbyły się tu dziesiątki otwartych imprez dla poznaniaków: koncerty młodych poznańskich muzyków, pokazy kina w ramach cyklu ART. Of Life, potańcówki swingowe oraz imprezy klubowe z najlepszymi poznańskimi dj'ami.

 

W holu Bałtyku, który również pełni rolę wystawienniczą, odbyły się wystawy studentów School od Form m.in. wystawa „Superbohater”. Ekspozyjom towarzyszyły wykłady o najnowszych trendach w designie.

Na Przystani Sztuki znajdziecie również liczne knajpki, bary, kafejki. 

 

Najemcy

14. piętro

Dostęp z kartą.

13. piętro

Dostęp z kartą.

13. piętro

Dostęp z kartą.

13. piętro

Dostęp z kartą VOX do pobrania w recepcji.

12. piętro

Dostęp z kartą.

12. piętro

Dostęp z kartą City Gold do pobrania w recepcji.

11. piętro

Brak dostępu.

10. piętro

Dostęp z kartą.

10 oraz 9. piętro

10. piętro - brak dostępu.
9. piętro - dostęp z kartą.

8. i 7. Piętro

8. piętro - ogólnodostępne.
7. piętro - dostęp z kartą.

7. Piętro

Dostęp z kartą

7. Piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro

Dostęp z kartą.

6. piętro i 5. piętro

6. piętro - ogólnodostępne.
5. piętro - brak dostępu.

4. piętro

Dostęp z kartą.

2. i 3. Piętro

Dostęp bez karty.
Tel. 61 646 75 63

1. piętro i parter

Wejście od ulicy Roosevelta oraz holu.

Parter

Ogólnodostępny oddział mBanku dla klientów indywidualnych.

Parter

Wejście od Przystani Sztuki oraz z holu.
Tel. 601 706 518

Parter

Dostęp od ronda Kaponiera oraz z holu budynku.
Tel. 71 386 20 99

Kontakt

Gdzie jesteśmy?

Ul. Roosevelta 22, 60-829 Poznań

 

 

Jak dojechać?

Najłatwiej dotrzeć do nas komunikacją miejską, Bałtyk mieści się przy głównym centrum przesiadkowym w mieście, czyli przy rondzie Kaponiera.

Zatrzymują się tu tramwaje linii: 2, 12, 13, 14, 15 oraz autobusy linii 163 i 169.

 

Dysponujemy także parkingiem naziemnym i podziemnym, wjazd od ulicy Zwierzynieckiej. Kiss&Ride: pierwsze 10 minut postoju jest darmowe. Godzina parkowania kosztuje 5 zł.